Teknoloji,Sosyal medya

YouTube, Google+ Entegrasyonlu Video Yorumları Kullanıcılara Sundu

YouTube, Eylül ayında duyurduğu ve öncelikli olarak kanal sayfalarında denemeye açtığı YouTube videolarına Google+ entegre sistemini herkes için geçerli hale getirdi. Google+ entegrasyonuyla birlikte video altındaki yorumlar kronolojik olarak değil önem sırasına göre sıralanacak.

Google‘ın sosyal ağı Google+’ı her platformuna eklemek için yaptığı çalışmalardan biri olan yeni YouTube yorum sisteminde yine herkes videolara yorum bırakmakta serbest ancak YouTube kimlik veritabanı olarak Google+’ı belirlemiş durumda. Diğer bir deyişle Google hesabınızla YouTube’a bağlanıyorsanız Google+ çevrenizdeki kullanıcıların yorumlarını ilk sıralarda görebileceksiniz.

Böylelikle yorumların kronolojik sıralama geleneğine son veren YouTube, sizin için önemli olabileceğini ve sizi ilgilendirebileceğini düşündüğü yorumları sıralamada üst sıralara taşımış olacak. Bunda Google+ çevreniz dışında popüler kullanıcılar, videonun sahibi, video hakkında tartışmaları içeren yorumları da bu sıralamada kayıracak olan YouTube, bazı videolarda sayfalarca süren yorumların arasında kullanıcıların kaybolmadan istediği kullanıcı yorumuna ulaşmasını sağlamış olacak.
YouTube, Google+ Entegrasyonlu Video Yorumları Kullanıcılara Sundu


YouTube alışkanlıklarından vazgeçemeyenler için yorumları kronolojik olarak görüntüleme tercihini de tamamen ortadan kaldırmıyor. Dilediğiniz takdirde varsayılan olarak ayarlanmış olan “En Beğenilen Yorumlar” filtresini “Önce En İyisi” olarak ayarlayarak eski sisteme dönmeniz mümkün. Google+ entegrasyonunun en güzel tarafı ise yorumlarınızı herkese açık ya da gizli olarak bırakabilmeniz. Böylelikle dilerseniz videoların altına yaptığınız yorumların sadece Google+ çevrelerinizdeki kişilerin görmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca “Google+’ta da paylaş” kutucuğunu tıklayarak yorumunuzu Google+ sayfanızda da yayınlayabiliyorsunuz.

paylaş

"YouTube, Google+ Entegrasyonlu Video Yorumları Kullanıcılara Sundu" hakkında yorum yapılmamış.TEMA:ABiLV1 EDİT ASOSYALDEN